فراهم کننده‌ها

هیچ توزیع کننده ای وجود ندارد

پرفروش ترین محصولات

90,000 تومان 99,000 تومان
پیشنهاد ویژه مدت محدود

پاکسازی ریه با طب سنتی

تاریخ انتشار: 95-09-23 01:09:44 سه شنبه
نمایش: 650
(3 رای)

❌ ریه چیست و وظیفه آن چیست ؟

ریه عضوى است ظریف و حساس كه مبارزه با هواى آلوده بزرگترین وظیفه آن است. ریه باید با میكروب‎هاى هوا به شدت مبارزه كند تا از آلودگى خون كه براى تغذیه سلول‎هاى بدن به كار مى‎رود جلوگیرى نماید.

هواى مرطوب و گرم براى ریه بهتر است و همین غدد اشك كه چشم‎ها را مرطوب مى‎كنند و شستشو می‎دهند و غدد مترشحه مرطوب دیگر در بینى و گلو، ایجاد مایعى سیال نموده و در تصفیه هواى تنفس ریه كمك مى‎كنند. اگر تنفس هواى بد، با نیكوتین سیگار ادامه پیدا كند به كلى سلول‎ها از بین مى‏روند و تنفس فوق‎العاده مشكل می‎شود. با پا به سن گذاشتن هم قدرت اعمال تنفسى كمتر می‎شود. براى حفظ سلامتى ریه‌ها و طول عمر بیشتر هواى سالم در بهبود ریه مؤثر است. گردش در هواى آزاد، كوهنوردى، و شنا ریه را وادار به تنفس عمیق می‎كند.

شما باید هر روز ریه را تمیز و تهویه نمایید و گمان نكنید كه با عمل بازدم، ریه خالى و از گاز كربن و میكروب پاك می‎شود. با عمل بازدم سعى كنید تمام هواى آلوده شش‎ها را به خارج برانید.

منظور از این پاک کردن اکسیژن رسانی به ریه و کبد است. برای اشخاصی که سیگاری هستند ونایژه‎هایشان بیمار است، اشخاصی که عفونت ریه دارند، اشخاصی که ریه‎هایشان آب آورده است، کسانی که کبد چرب دارند، حتی اشخاص سالم برای اینکه از بیماری‎های ریه پیشگیری کنند، شستشو و پاکسازی کبد لازم است.

❌ پنومونی:

پنومونی یک ریه چرک کرده است که باعث متورم شدن کیسه های کوچک هوایی در ریه ها می‎شود. در این وضعیت کیسه های هوایی انباشته از مایعات و عفونت شده و نخستین چیزی که رخ می‎دهد سرفه‎های همراه با خلط و چرک است، ولی تب، لرز و تنگی نفس نیز در پی این علائم بوجود می‎آید.

انواع متعددی از باکتری‎ها، ویروس‎ها و قارچ‎ها می‎توانند عامل شروع کننده پنومونی در افراد باشند.

بیماری پنومونی را بسته به شدت و علت بیماری می‏توان یک بیماری خفیف، شدید و یا حتی تهدیدکننده زندگی در نظر گرفت.

پنومونی معمولاً در نوزادان، کودکان و افراد مسن تر از ۶۵ سال و همچنین افرادی که به مشکلاتی نظیر ضعف سیستم ایمنی بدن دچار هستند، جدی تر و خطرناک تر خواهد بود.

❌ عوامل تشدیدکننده این بیماری:

    •    سیستم ایمنی ضعیف مثلا به دلیل بیماری هایی نظیر ایدز، پیوند عضو، شیمی درمانی و یا مصرف طولانی مدت داروهای کورتونی
    •    سیگار کشیدن که به خودی خود دفاع طبیعی بدن در مقابل باکتری‎ها و ویروس‎ها را از بین برده و زمینه را برای ابتلا به پنومونی فراهم می‎کند.

❌ خونریزى از ریه:

این بیمارى مخصوص اشخاصى است كه عروق ریوى آنها مختل و كم خون شده است و اغلب از ریه آنها خونریزى می‎شود.

❌ روش‎های درمان عفونت ریه:

⬅️ ریه یکی از مهم‌ترین اعضای بدن است که بزرگ‌ترین وظیفه آن مبارزه با هوای آلوده است، اما ریه‌ها از عفونت‌ها در امان نیستند به همین دلیل برخی عفونت‌های سطحی را می‌توان با کمک آنتی‌بیوتیک‌ها درمان کرد. اگر قصد ندارید از آنتی‌بیوتیک‌های شیمیایی استفاده کنید، طب سنتی راه دیگری به شما پیشنهاد می‌کند. برای ضدعفونی کردن ریه از عفونت می‌توانید از دم کرده پونه استفاده کنید. یک قاشق چای‌خوری پونه را بهمراه یک لیوان آب جوش بگذارید بین‌10 تا 15‌دقیقه دم بکشد و سپس صاف کرده آن را همراه با عسل روزی سه بار میل کنید.

⬅️ سیر براى مجارى ریه، ضد عفونى کننده قوى است و مصرف آن بسرعت، خلط سینه را كم می‎كند.

⬅️ جوشانده برگ‎‌هاى كرفس به مقدار سى گرم در یك لیتر آب مخلوط با شیر در بیماری‌هاى ریوى دارویى عالى است.

⬅️ ضماد تخم بزرك، براى رفع ورم‎هاى ریوى نافع است.

⬅️ لیمو خونریزى ریه را شفا مى‌بخشد.

⬅️ آویشن تازه یا خشك در عفونت‎هاى ریوى مصرف می‎شود.

⬅️ جعفرى را خرد كنید و در شیر گرم بریزید و صبح ناشتا بخورید براى معالجه نزله‌هاى ریوى مفید است.

⬅️ آب هویج خام كه صبح ناشتا، بطور ساده یا با شیر مصرف شود، در رفع ترشحات ریه‌ها فوق‎العاده مؤثر است و آن را در اختلالات ریوى تجویز مى‌كنند.

⬅️ مصرف سیب را به اشخاصى كه دچار امراض ریوى شده‌اند توصیه مى‌كنند.

⬅️ براى معالجه تورم ریه‌ها باید جوشانده سیب و شیرین بیان را مصرف كنید. بدین صورت که سیب را قطعه قطعه كرده و با پوست به مدت یك ربع ساعت در یك لیتر آب بجوشانید و كمى شیرین بیان به آن اضافه كنید.

⬅️ خوردن روغن زیتون، شخص را از ابتلا یه امراض ریوى مصون نگه می‌دارد.

⬅️ جوشانده عناب خشك در آب براى ریه مفید است.

⬅️ جوشانده بنفشه براى ریه‌ها مفید است.

⬅️ اسطوخودوس ضدعفونى كننده براى بیماری‎هاى ریوى مفید است.

⬅️ آلو خشک(بخارا): این خشکبار از نظر پتاسیم غنی بوده و در نتیجه برای کسانی که فشار خون بالا دارند، بسیار مناسب است. به علاوه، در آلو بخارا مقدار زیادی نیاسین، ویتامین آ و ویتامین ب۶ وجود دارد. همچنین در آلو بخارا، یک ماده شیمیایی به نام هیدروکسی فنیلی ساتین hydroxphenylisatin وجود دارد که موجب تحریک عضلات نرم روده بزرگ و کارایی بیشتر آنها شده و در نتیجه، شستشوی ریه و کبد بسیار مفید می‎باشد.

اما قوی ترین آنتی بیوتیک طبیعت بره موم است:

بره موم توسط زنبور عسل تولید می‎شود و در کندو جهت عایق کاری کندو و حفاظت کندو از بیماری و سرما توسط زنبوران استفاده می‎شود. جهت پاکسازی بدن از عفونت، از بره موم هر 6 یا 8 ساعت به اندازه یک نخود بصورت مضمضه در زیر زبان استفاده نمایید.

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*

منو